Naujienų archyvas / Naujiena

2014-11-13

ŠVIESOS dailės vadovėliui – EEPG prizas

Šiemet, spalio mėnesį vykusioje Frankfurto knygų mugėje, leidykla „Šviesa“ buvo pastebėta ir įvertinta Europos mokomosios literatūros leidėjų grupės (EEPG). Kaip ir kiekvienais metais, ši grupė skiria apdovanojimus geriausiais pripažintiems šviečiamojo pobūdžio leidiniams. Tarp jų ypatingo komisijos dėmesio sulaukė 2013 m. išleistas dvejus su puse metų rengtas leidyklos „Šviesa“ dailės mokymo( si) komplektas IX-X klasėms (linkas įhttp://sviesa.lt/knyga?id=8686)  . Leidyklai ir vadovėlio autorėms – Irenai Staknienei, Rimai Tuinylaitei, Romualdai Zareckienei – skirtame apdovanojime pabrėžiama, kad vadovėlis labiausiai iš kitų mokomojo pobūdžio leidinių išsiskyrė aiškia bei unikalia dailės ir meno kūrinių vertinimo sistema.

EEPG kartu su Frankfurto knygų muge ir vadovėlių bei švietimo žiniasklaidos tyrėjų bendruomene „IARTEM“ organizuojami Geriausių Europos mokymo(si) priemonių apdovanojimai vyksta kasmet. Jų metu iš aukščiausios kokybės švietimo literatūros renkami geriausi Europoje išleisti vadovėliai. Tarptautinė ekspertų komisija vertina pateiktus vadovėlius pagal aštuonis kriterijus – aktualumą, aiškumą, patikimumą, patrauklumą, lankstumą, bendrumą, įsitraukimą, socializaciją, o apdovanojimai skiriami keturiose kategorijose. Būtent vienoje iš jų – interaktyvių skaitmeninių sprendimų – specialus komisijos prizas už išskirtinį vadovėlio vertingumą atiteko leidyklai „Šviesa“.

Visą „Dailė. Vadovėlis IX–X klasei“ mokymo(si) komplektą sudaro vadovėlis, kūrybinės užduotys ir interaktyvi mokytojo knyga. Tai – kompleksinis sprendimas dailės pamokoms. Kūrybinės užduotys papildo vadovėlio medžiagą, leidžia mokiniui dirbti savarankiškai, atskirais žingsniais ir etapais gilintis į meno suvokimą ir vėlesnę jo interpretaciją.

Labai džiaugiamės laimėjimu ir dėkojame autorėms!